O firmie

Uwaga, otwiera nowe okno. DrukujEmail

Firma Kartel Spółka Jawna została założona przez Stanisława Oryniaka i Romana Frąka w 1989 roku. Początkowo produkcja okrywy odbywała się ręcznie przy pomocy betoniarek i była przeznaczona na własny użytek co było związane z równoczesnym prowadzeniem własnej pieczarkarni w miejscowości Górzna.

Intensywny rozwój pieczarkarstwa we wczesnych latach 90-tych i związane z tym większe zapotrzebowanie na dobrej jakości okrywę pozwoliło firmie Kartel rozszerzyć rynek zbytu. W tym okresie produkcja okrywy z ręcznej w betoniarkach przeszła na zmodernizowane i dopasowane do tego typu produkcji rozrzutniki.

Kolejnym etapem rozwoju był rok 1996. Wiązało się to z powstaniem spółki "Okechamp" w Borucinie, a zatem z pozyskaniem kolejnego odbiorcy swojego produktu. Aby sprostać zwiększonemu zapotrzebowaniu na okrywę pozyskano nowe pola torfowe oraz powiększono teren zakładu o nowe miejsca magazynowe i produkcyjne.Rok 2004 - sukcesywne zdobywanie nowych klientów umożliwiło dalsze inwestycje w rozwój i przejście na produkcję na automatycznej linii technologicznej. Równocześnie z nową linią produkcyjną uruchomiona została linia pakująca. Zainwestowano także w nowe środki transportu. Zaznaczyć należy, iż cały surowiec, który używany jest do produkcji od początku istnienia firmy pochodzi z własnych kopalni, i jest wydobywany przy użyciu własnego sprzętu.Rok 2005 rozwój zaplecza laboratoryjnego i wprowadzenie Księgi Jakości.

Rok 2009 zostaje uruchomiona linia samopakująca.

Firma Kartel surowce do produkcji okrywy w 100% pozyskuje z własnych koncesjonowanych kopalni.